3 maja w dniu święta narodowego – Konstytucji 3 MAJA – senator Piotr Wach uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych przez władze wojewódzkie Opolszczyzny i miasta Opola.
Opole
4 maja z okazji Święta Politechniki Opolskiej i obchodów 45. rocznicy działalności opolskiej uczelni technicznej uczestniczył z wystąpieniem podczas uroczystych promocji doktorskich na Politechnice Opolskiej, a po południu wziął udział w wielkim pikniku rodzinnym zorganizowanym dla pracowników tej uczelni i członków ich rodzin.
Opole
9 maja wziął udział we mszy w intencji Ojczyzny i w spotkaniu żołniersko-kombatanckim z okazji obchodów 66. rocznicy zakończenia II wojny światowej, które zorganizowano w siedzibie 10. Opolskiej Brygady Logistycznej Opolu. Podczas zbiórki na placu apelowym min.wręczono wyróżnienia wojskowe.

Następnie na zaproszenie rektora Politechniki Opolskiej uczestniczył uroczystym spotkaniu rektorów opolskiej uczelni technicznej poprzednich kadencji: prof. Antonim Guzikiem (kierował uczelnią w latach 1981-1982), prof. Zdzisławem Kabzą (1982-1987), prof. Włodzimierzem Kotowskim (1987-1990) i obecnym rektorem prof. Jerzym Skubisem. Prof. Piotr Wach pełnił funkcję rektora w kadencjach:1990-1996 i 1999-2005.

Opole
10 maja uczestniczył w posiedzeniu Krajowej Rady Prokuratury.
Warszawa
11 maja wziął udział w posiedzeniu senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
Warszawa
11-14 maja przebywał w Lublanie i Zagrzebiu gdzie uczestniczył w posiedzeniu Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Słowenia
16 maja uczestniczył w posiedzeniu Rady Społecznej Muzeum Śląska Opolskiego
Opole
17 maja wziął udział w posiedzeniu senackiej Komisji Nauki Edukacji i Sportu
Warszawa
18 maja uczestniczył w posiedzeniu senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji
Warszawa
19 – 21 maja uczestniczył w centralnych obchodach 90. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego na Górze św. Anny z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a następnie w uroczystościach zorganizowanych w Opolu przez władze samorządowe województwa i miasta Opola.
Opolszczyzna
24 maja był obecny w gronie osób witających na lotnisku Okęcie delegację przedstawicieli parlamentu pakistańskiego.
Warszawa
25-26 maja wziął udział w 77. posiedzeniu Senatu RP i posiedzeniach senackich komisji : Komisji Nauki Edukacji i Sportu; Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, a następnie uczestniczył w spotkaniu Polsko-Pakistańskiej grupy międzyparlamentarnej, której przewodniczy, z udziałem przedstawicieli parlamentu pakistańskiego.
Warszawa
28 maja wziął udział we mszy świętej odprawionej z okazji jubileuszu 30. lecia Klubu Inteligencji Katolickiej w Opolu, a następnie w spotkaniu członków opolskiego KIK i projekcji filmu „Był wśród nas”.
Opole
29-31 maja uczestniczył w posiedzeniu Komisji Monitoringowej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, które odbyło się w Paryżu.
Francja